LEDOVÁ PRAHA

Když se řekne „Ledová Praha“ ví děti v Hrádku, že je čeká pěkný výlet. Bylo tomu tak i v soboru 4.2. 2006. Dva autobusy obsazené dětmi a oddílovými vedoucími, doplněný kamarády ze Strašic, odjelo ráno v 7.30 do Prahy. Během dne navštívili chrám sv. Víta, Prašnou věž, Zlatou uličku, muzeum hraček, muzeum policie a Vyšehrad. Odpoledne se všichni sešli spolu s dalšími dětmi z celé republiky v Kongresovém centru. Kolem 4000 dětí,jejich pionýrských vedoucích a pedagogů se těšilo na benefiční koncert „Děti dětem“. Před zahájením se uskutečnila slavnost, kde byla předána ocenění pionýrským vedoucím. Za Pionýr Hrádek převzali vyznamenání z rukou předsedy ČR Pionýra p. Irena Červenková a p. Jindřich Kalivoda. Protože byl benefiční koncert po záštitou předsedy vlády ČR ing. Jiřího Paroubka a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Judr. Petry Buzkové, byli také tito celému tříhodinovému koncertu přítomni. Přišli také poblahopřát oceněným vedoucím. Při přestávce předal ředitel Generali pojišťovny vylosovaným třem dětem z oddílů hodnotné ceny. Druhou a třetí cenu obdržely děvčata z Hrádku Lucie Kabourková a Sabina Velebová. Obě děvčata jsou členkami oddílu Delfín a společně s oddílem Mraveniště byla zapojena do soutěže ahoj, pořádané Generali pojišťovnou a ČR Pionýra. Stan, spací pytel, hodiny a karimatka budou jistě v příštím roce dobrou motivací opětovnému zapojení se do zmiňované soutěže.

Oddíl Mraveniště na nádvoří Pražského hradu, s vedoucími Irenou Červenkouvou a Vlastou Vaskovou

Zleva: oceněný pionýrský vedoucí Jindřich Kalivoda, předseda ČR Pionýra Martin Bělohlávek, ministrině školství mládeže a tělovýchovy Judr. Petra Buzková, pionýrský vedoucí Václav Lisý, oceněná vedoucí Irena Červenková a v popředí oceněné členky pionýrskéí skupiny Hrádek Sabina Velebová a Lucie