V sobotu 17.4.10 se ráno rojily děti v okolí pionýrských chatek za Hrádkem. Obč. sdružení Pionýr Hrádek připravil závod dvojic v přírodním terénu. Na zahájení všichni uctili minutou ticha letecké neštěstí v Katyni. Hlavní rozhodčí Vašek Lisý společně s Mírou Kolářem, vytýčili trasu, kterou po zahájení proběhlo 56 účastníků. Jednotlivá stanoviště byla vylosována na Radě PS a zástupci oddílů tvořili rozhodčí na stanovištích. Závodu dvoučlenných hlídek se nakonec zúčastnili zástupci Hrádku a Strašic. U chatek po celé dopoledne plápolal táborák, kde si závodníci opékali špekáčky. Kdo doběhl,mohl si zahrát s míče nebo si posedět u ohně. Po vyhodnocení výsledků se shromáždilo všech devadesát závodníků, rozhodčích a organizátorů, k předání diplomů a odměn. Ty byly částečně dotovány z příspěvku MŠMT.

Na fotografiích jsou záběry z nástupu vedoucích, dětí i z dění kolem ohýnku.