Pionýři z Hrádku u Rokycan zahájili činnost

Vedení Pionýrské skupiny vyhlásilo místním rozhlasem pozvánku pro členy oddílů, zájemce o zapojení,ale i své příznivce a rodinné příslušníky. V pátek 17.9.10 bylo dění na několika místech v Hrádku. Před domem kultury se kolem 16,00 hodiny shromáždily mladší děti a předškoláci. Starší děti a pionýrští vedoucí, zatím připravovali táborák a zábavné soutěže u pionýrských chatek za Hrádkem. Nikdo přesně nevěděl jaká bude účast. Mile naskakovala husí kůže, když se v lese začaly vynořovat děti ,ale i dospělí a bylo jich celkem kolem stovky. Potom mohlo začít veselé odpoledne. Pod chatkami plál táboráček a na připravených lavičkách si posedávali hladovci a opékali si uzeniny. Na lesní cestě si mohli zajezdit zájemci na poníkovi,kterého vodila Markéta Bufková. Pod chatkami měl stanoviště místní podnikatel Josef Matoušek, který dětem představil terénní motorku a dětskou čtyřkolku,pomáhal mu jeho syn Aleš. Na hřišti byla soutěžní trasa s různými házedly a překážkami. Společně všichni usedli na okraj hřiště při poutavém vystoupení pěti psovodů z Kynologického klubu. Vystoupení poutavě komentoval Jan Srp. Závěr odpoledne patřil podbíhání lana a přetahování družstev. Do některých aktivit se zapojili s dětmi i rodiče nebo prarodiče. Vedoucí skupiny rozdala zájemcům přihlášky do občanského sdružení a oznámila, že na místě vznikl nový oddíl, který je složený z "prvňáčků". Před odchodem domů každý obdržel drobnou odměnu.