Peklo ve skalách
7.12.2012

Peklo,peklo, peklíčko, tam je pěkné teplíčko…

Tak tohle si pobrukovali čerti v pekelné jeskyni. Pionýrští vedoucí a starší děti z oddílů, připravili pro drobotinu nevšední podvečer. V pátek 6.prosince poblíž přírodního kina v Hádku, řádili čerti a naděloval Mikuláš. Již za šera došlo kolem padesáti účastníků k lesu , kde byla světýlky označená stezka do skal. V jeskyni byl oheň, kolem kterého čerti předváděli, co se vše může v pekle odehrávat.Nikoho z dětí k sobě nevzali a ty mohly pokračovat dál po vyznačené cestě. Šepot a různé dotazy přerušil pohled na další krásně rozzářený oheň. U něj děti viděly Mikuláše s andělem a čertem. Když se všichni shromáždili, společně si zazpívali. Všude téměř tma, jen světlo od ohně a poblíž dětí pohádkové bytosti. Byl to vzláštní zážitek. Mikuláš s dětmi rozmlouval,nechal je přednášet nebo zazpívat a všem rozdával sladké dárky. Jako poděkování zazněl opět společný zpěv. Vedoucí odvedli děti domů plné nevšedních dojmů. Poslední odcházeli organizátoři, kteří zajistili ohniště proti požáru.

Vlasta Vasková, ved.Pionýra Hrádek

foto č.1 Peklo se připravuje na návštěvníky
foto č.2 Přenášení, povídání, zpěv před Mikulášem
foto č.3 Společný zpěv byl dojemný.
foto č.4 Sladké dárky se dostaly úplně na všechny
foto č.5 Mikuláš byl Olda,anděl Hanina a přednáší Eliška