Pionýrská skupina Pionýr Hrádek dala možnost zájemcům z řad dětí, aby se zúčastnily výleu do okolí Hrádku. Ten se uskutečnil v sobotu 24.února od 9,30 do 15,30 hodin. Přes sedmdesát účastníků se sešlo před hasičskou zbrojnicí a skupinová vedoucí je seznámila s námětem výletu. Byla jako unesena zvířata ze ZOO v Plzni a Policie požádala děti, aby je po cestě našla. "V okolí rybníku Holubí koult, jsme našli výtečná místa" řekla nám Terezka Tichá z oddílu Stopa, "označená páskou Policie. Tam jsme hledali". Děti přinesly s ohromnou radostí figurky psa, ovce, koně a krávy. Následoval další úkol. Zachráněná zvířata odnést do míst, kde se o ně budou umět postarat a kde mají zvířátka rádi. Bylo to na cvičišti psů v Nové Huti.Oddílová vedoucí Kristýna Mrázková je zároveň členkou Kynologického klubu a tak domluvila ukázky výcviku psů. Děti si opekly špekáčky, ohřály se v klubovně a potom si vyslechly povídání o zájmové činnosti pejskařů. Jejich vedoucí pan Václav Tejček společně s dalšími osmi členy klubu předvedl výcvik psů a umožnil dětem, aby si zaházely granátem a zastřílely ze vzduchovek. Na ukončení všichni dostali pamětní kartičky s logem Pionýra.